Moda na panele dekoracyjne w urządzaniu wnętrz - poznaj ich bogate zastosowanie

panele dekoracyjne

Przy dekorowaniu ścian modnych jest wiele elementów, są to panele ścienne, farby do dekoracji czy tapety. Jedno jest pewne, czasy, gdy szczytem marzeń każdego była gładka oraz idealnie otynkowana ściana, odeszły już definitywnie w niepamięć. Dzisiaj ściany wewnątrz pomieszczeń są elementem dizajnerskich eksperymentów, a nowoczesne materiały oraz technologie otwierają drogę do realizacji nawet najbardziej śmiałych pomysłów dotyczących dekorowania ścian.

Ściany dekorowane to obecnie bardzo mocny trend w dziedzinie aranżacji wnętrz. Rynek oferuje niezwykle bogatą ofertę rozmaitych designerskich materiałów ściennych, które służą do wykończeniowych prac. Są to między innymi: drewniane panele ścienne, modne cegły, kamienne okładziny czy nawet efektowne tapety i farby dekoracyjne. Także wybór inspiracji jest niezwykle ogromny.

Dekoracyjne panele ścienne

Niegdyś modna drewniana boazeria, dziś współczesną alternatywą dla nich są dekoracyjne panele ścienne. Są ona wytwarzane z wielu materiałów, choć najbardziej popularne obecnie są te, stworzone z drewna. Tego typu panele w swojej ofercie posiada już wiele firm, obecnych na rynku. Co interesujące, po wyborze odpowiedniego modelu paneli, z łatwością dopasować można do nich również ich wersje ażurowe czy też maskownice grzejników. Drewniane panele ścienne są idealne do powierzchni, które cechują się podwyższoną wilgotnością, na przykład do kuchni czy łazienki.

panele do dekoracji wnętrz

Charakteryzują się one bowiem odpowiednimi właściwościami termoizolacyjnymi, a także akustycznymi. Są też stosunkowo lekkie, jak i też niezwykle łatwe w montażu. To wszystko powoduje, że z pewnością można je zastosować na ścianach tradycyjnych, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, aby montować je na sufitach, lekkich ścianach z płyt gipsowo-kartonowych lub też drewnopochodnych (np. OSB, mfp). Oczywiście istnieją również okładziny ścienne, stworzone z innych materiałów, także naturalnego pochodzenia. Każdy więc bez problemu znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego osobistym preferencjom.

Akustyczne panele ścienne 

Wśród inwestorów niezwykle pożądane są panele ścienne, cechujące się dźwiękochłonnością. Są one przydatne w przestrzeniach biurowych typu open space. Warto jednak pamiętać, że bez względu na rodzaj materiału, z którego produkuje się takie panele (z tkanin oraz włókien naturalnych lub syntetycznych), mocowanych na różnych podkładach, właściwości akustyczne powinny iść w parze z niezwykle wysokiej jakości wzornictwem.

Więcej...

  • Udostępnij: