Dekoracyjne panele ścienne 3D (trójwymiarowe)

Dekoracyjne panele 3D to nowoczesne rozwiązanie, które stanowi doskonałą dekorację ścian oraz sufitów. Dzięki wykorzystaniu takich paneli można stworzyć wyjątkową ozdobę, która wyglądem będzie przypominać precyzyjnie wykonana płaskorzeźbę. Da się je wykorzystać do pokrycia sufitu, wszystkich ścian, lub jedynie niektórych z nich. Wszystko zależy od możliwości przestrzennych, wielkości pomieszczenia, a także od ostatecznego efektu, który chcemy uzyskać dzięki panelom.

Panele 3D to dekoracyjne, trójwymiarowe płyty przeznaczone do montażu na ścianach lub suficie. Ze względu na dużą oryginalność i nowoczesny wygląd stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań takich jak farba i tapeta. Pozwalają na ozdobienie wnętrz fascynującymi kolorami, kształtami i formami. Efekt w pełni da się docenić po skierowaniu światła na panel - pojawia się wtedy niesamowita gra światła i cienia, która tworzy wrażenie trójwymiarowości. Dzięki wyborowi odpowiedniego wzoru można stworzyć naprawdę niepowtarzalną aranżację wnętrza. Panel stanie się dekoracyjnym elementem, który przyciągnie wzrok oglądających. W zależności od upodobań elementy układa się na różne sposoby, na przykład tworząc z nich abstrakcyjne obrazy lub spójną całość.

Wzory i kolory dekoracyjnych paneli ściennych

Panele ścienne 3D dostępne są w bardzo wielu różnych wzorach. Produkowane są w szerokiej palecie odcieni i barw. Dzięki tak dużej różnorodności elementy można bez problemu dopasować do każdego pomieszczenia. Całość kompozycji lub jej fragmenty da się również pokryć farbą wewnętrzną. W tym celu stosuje się na przykład farby dekoracyjne lub strukturalne, które pozwalają na uzyskanie wyjątkowo ciekawych rezultatów. Interesujące efekty daje na przykład wykorzystanie farb metalicznych o charakterystycznym połysku. W ten sposób można stworzyć naprawdę unikalną ozdobę wnętrza.

Dekoracyjne panele ścienne - materiały i koszty

Większość paneli dostępnych na rynku to produkty gipsowe, poliuretanowe lub zrobione z MDF. Zazwyczaj można je bez problemu malować standardowymi farbami stosowanymi we wnętrzach. Materiały, z których produkuje się tego typu  dekoracyjne panele, wyróżniają się dużą odpornością mechaniczną, a także wysoką paroprzepuszczalnością. Wysoka trwałość sprawia, że trudno je uszkodzić, na przykład zarysować.

Gdzie sprawdzą się dekoracje ścian?

Trójwymiarowe dekoracyjne panele pasują do wielu różnych pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się jako ozdoba sypialni, salonu lub kuchni. Jednocześnie można je z powodzeniem zastosować we wnętrzach komercyjnych, czyli na przykład w sklepie, w galeriach, hotelach, a także punktach usługowych. Oryginalne dekoracje przyciągną spojrzenia klientów i tworzą pozytywne wrażenie. 

Zobacz panele dekoracyjne z naturalnego drewna na muteboars.pl
 

  • Udostępnij: