Użyteczność i zastosownanie paneli ozdobnych

Akustyczne panele dekoracyjne

Okazuje się, że ścienny ustrój akustyczny ma spełniać według wzoru użytkowego podwójną funkcję - dyfuzora oraz absorbera dźwięku. W ten sposób ma poprawiać komfort akustyczny. Poza tym dzięki nietypowej konstrukcji stelaża oraz połączenia poszczególnych elementów można także wyrównać wszystkie niedoskonałości ścian.

Za sprawą nietypowego ukształtowania powierzchni czołowej paneli dekoracyjnych, nie tylko poprawia ulegają właściwości akustyczne, ale też montaż jest możliwy w zasadzie w dowolnej pozycji. Panele można obracać w każdą stronę o 90 stopni i tak mocować je do stelaża. Poza tym dzięki temu, że istnieją dwa wzory paneli z różnymi siatkami wysklepień i wgłębień (pofałdowań) istnieje bardzo duża liczba możliwych konfiguracji paneli, co przekłada się na znaczne zróżnicowanie powierzchni całego ustroju. Z przeprowadzonych  badań wysnuć można wniosek, że ustrój według wzoru najlepsza efektywność pochłaniania wykazuje w stosunku do fal dźwiękowych o zakresie częstotliwości od 2000 do 10000hHz.

Panele ścienne wygłuszające

Ustrój według wzoru cechuje się bardzo wysokim współczynnikiem pochłaniania oraz tłumienia dźwięków. Dlatego też w pomieszczeniach dużych zapewnia bardzo wyraźny dźwięk bez słyszalnego pogłosu, co oczywiście powoduje lepszą komunikację i wpływa na brak konieczności podnoszenia głosu.

Moduł panelu ściennego EHO

Ponadto poprawia również właściwości akustyczne pomieszczenia dzięki zastosowaniu ustroju hybrydowego według wzoru przyczynia się tym samym do obniżenia poziomu stresu, poprawia koncentrację w przypadku dzieci czy pracowników, a jednocześnie zmniejsza wpływ na pogorszenie czy nawet utratę słuchu, u osób które w takich pomieszczeniach przebywają.

Panele ścienne dekoracyjne

Nie można zapomnieć także o tym, że przewaga akustycznych paneli dekoracyjnych, które stanowią część wzoru, jest też widoczna w zastosowaniu formy innej wizualnie od popularnych płaskich i perforowanych rozwiązań.

Panele ścienne 3D

Zastosowanie formy przestrzennej niewątpliwie powoduje wielosensoryczność odbioru, a przy tym poprawia estetykę całego wnętrza. Ustrój jest częścią otoczenia i odbierany jest przy pomocy wielu zmysłów. Wygląd paneli dekoracyjnych zapewnia na pewno bardziej zróżnicowany odbiór zmysłami. W ten sposób złamać więc można monotonię wielu pomieszczeń biurowych, szkolnych czy szpitalnych poprawiając w ten sposób komfort pracy i przebywania w nich. Korzyścią takiego działania jest stworzenie za pomocą wzoru użytkowego formy przestrzennej, która odbija światła i przez to różnie prezentuje się w zależności m.in. od pory dnia.

  • Udostępnij: