Dekoracyjne panele ścienne – jakie wybrać?

Wnętrza naszych mieszkań czy domów są często odzwierciedleniem naszego charakteru oraz gustu, w związku z czym wiele osób naprawdę przykłada się do ich wykończeniu oraz wystroju. Świetny efekt i to niewielkim kosztem, można osiągnąć decydując się chociażby na wykorzystanie dekoracyjnych paneli ściennych.

Ładny wygląd to jedno, jednak jak wiadomo, niezwykle istotne są również praktyczne cechy elementów, które wykorzystujemy w naszych domach. Chodzi tutaj chociażby o łatwy montaż, czy też możliwość bezproblemowego ich czyszczenia. Jeśli chodzi o ściany, nie tak dawno królowały na nich przede wszystkim boazerie. Co prawda były one praktyczne, jednak pod względem estetyki nie zachwycały. Na szczęście dzisiaj, możemy nabyć świetnej jakości panele dekoracyjne, które są doskonałym połączeniem tych cech, na których nam zależy.

Panele dekoracyjne 3D

Dostępne obecnie w sprzedaży panele tego rodzaju mają zwykle prostokątny lub kwadratowy kształt. Mogą one posiadać płaski lub wypukły (trójwymiarowy), powtarzający się wzór. Jeśli chodzi o sposób ich ułożenia, to mamy tak naprawdę bardzo duże pole do popisu, gdyż wszystko zależy od naszego pomysłu. Niektórzy decydują się na ułożenie paneli na całej powierzchni ściany, natomiast inni wykorzystują je tylko na jej części.

Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane tego typu panele to również mamy ich bardzo duży wybór. Pośród nich, znajdziemy chociażby panele wykonane z płyt polistyrenowych, włókien palmowo-kokosowych albo styropianu z mikrozbrojeniem. Najważniejsze jest jednak to, że każdy rodzaj paneli dekoracyjnych cechuje się tym, iż są one lekkie oraz bezpieczne, a do tego z ich montażem poradzi sobie dosłownie każdy.

Wiele osób ucieszy to, że nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na pomoc ze strony fachowca. Do zamontowania paneli potrzebujemy jedynie podkładu gruntującego oraz kleju montażowego. Musimy także pamiętać, że panele są sprzedawane jako kwadratowe płyty o wymiarach 50x50 cm. Ich grubość jest różna i zależy przede wszystkim od wzoru jaki wybierzemy.

 panele akustyczne

Trójwymiarowe panele do salonu

Ze względu na bardzo duży wybór wzorów paneli dekoracyjnych 3D, które możemy obecnie kupić, bez problemu znajdziemy model idealnie pasujący do naszego salonu. Efekt końcowy z pewnością będzie zachwycający, tym bardziej, że niektóre z firm produkujących takie panele oferuje nam wykonanie paneli według naszego własnego projektu.

Panele dekoracyjne 3D to jednak propozycja, która świetnie się sprawdzi nie tylko w naszych domowych wnętrzach. Taką okładzinę możemy bowiem również zastosować chociażby w budynkach użyteczności publicznej albo w siedzibie firmy. W związku z tym, że panele są białe, mamy możliwość wybrania dowolnego koloru farby, którą je pomalujemy.

Tynkowanie bez wysiłku

Dekoracyjny tynk to trend, którym interesuje się coraz większa liczba osób. Jego wykonanie może być jednak czasochłonne, chyba, że zdecydujemy się na zakup paneli pokrytych już tynkiem mozaikowym. W tym wypadku również mamy duży wybór pod względem dostępnych wzorów, a do tego jedyne co musimy zrobić to zamontować takie panele na ścianie.

W ofercie producentów znajdziemy również panele, które przypominają swoim wglądem dobrze nam znaną boazerię. Ich powierzchnie ozdabiają ciekawe wzory, a niektóre z nich są produkowane z drewna z recyklingu, przez co są proekologiczne.

Jeśli w wystroju wnętrz poszukujesz rozwiązań oryginalnych, które wyróżniają się z tłumu nudnych elementów dekoracyjnych, panele ścienne mogą być czymś dla Ciebie. Ich cena jest atrakcyjna, montaż bardzo prosty, a ilość dostępnych wzorów zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

  • Udostępnij: