Panele ścienne 3D do Twojego przedpokoju

Zazwyczaj wszelkim przestrzeniom, które znajdują się w naszych przestrzeniach, nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Wielka szkoda. Szczególnie ważną rolę odgrywa przedpokój, który stanowi wręcz wizytówkę domu. 

Zazwyczaj to miejsce jest najciemniejsze i najbardziej obskurne. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że w tym pokoju nie ma okien. Wystarczą proste, wnętrzarskie zabiegi, aby z nudnego przedpokoju wyczarować piękne i zapierające dech w piersiach pomieszczenie. Można to zrobić za pomocą paneli ściennych, które wykazują niezwykle dużą odporność na zabrudzenia i zarysowania. Są łatwe w montażu, niedrogie i niezwykle efektowne. 

Panele ścienne do przedpokoju 

Panele ścienne są bardzo praktyczne. Niestety tapety są odporne na zabrudzenia i bardzo szybko się odklejają lub niszczą. W przypadku paneli wystarczy dokładne mycie detergentem, aby lśniły czystością. Panele, które zostały wykonane z płyty MDF lub PCW nie przyjmują brudu wcale. 

Po drugie, w przedpokoju jest zazwyczaj najchłodniej, dlatego, że w tym pomieszczeniu często nie ma kaloryfera. Panele ścienne to idealna izolacja termiczna. Dzięki temu w pokoju dłużej będzie utrzymywało się ciepło. 

Trzecią zaletą jest fakt, że panele ścienne są dziecinnie proste w montażu, a do tego ich cena jest bardzo niezwykle atrakcyjna. Nie trzeba nawet zaopatrywać się w folię malarską, ponieważ nie stosuje się tu farby i żadne meble nie będą narażone na zachlapanie. To czysta i przyjemna praca. 

Czwartym atutem paneli 3D jest to, że stały się niezwykle modne. Ich kolory i wzory mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Każdy z pewnością znajdzie coś do swojego mieszkania, aby wpasowywało się idealnie w jego charakter.

panele drewniane

Panele ścienne drewniane

Drewniane boazerie już dawno stały się niemodne. W najnowocześniejszych mieszkaniach idealnie sprawdzą się panele o wielu ciekawych kształtach. Panele drewniane można zastąpić panelami fornirowanymi. Jest to tańsza opcja okleiny drewnianej. Wytworzona została z tworzyw sztucznych.

Taki rodzaj paneli można stosować pojedynczo lub całymi skupiskami. Idealnie sprawdza się do wydzielania stref mieszkania. Można wygrodzić nimi miejsce do trzymania butów oraz do trzymania drobiazgów. Panele fornirowane nadają pomieszczeniu niebywale eleganckiego wyglądu. Można zastosować na nich wieszak, na którym powieszone mogą być płaszcze i kurtki. Panele mogą być kładzione poziomo lub pionowo, co oznacza, że możemy dowolnie zmienić optycznie kształt pomieszczenia. 

Najwygodniejsze są jednak panele laminowane. Na ich korzyść przemawia fakt, że nie trzeba ich myć, ani szorować, ponieważ nie przyjmują one brudu i kurzu. Wszelkie mokre plamy po parasolce lub po otrzepaniu się z deszczu psa wystarczy wytrzeć suchą ściereczką. To idealny zamiennik wszelkich tapet i boazerii. 

Panele ścienne we wnękach

Niektóre pokoje w mieszkaniach w bloku są niezwykle problematyczne. Mają one zagłębienia i wnęki, które sprawiaj wiele trudności w ustawianiu mebli. W dużych pokojach wnęki można podkreślić panelami 3D, dzięki czemu przełamiemy nudne i monotonne płaszczyzny na ścianach. Mogą być one wykonane ze styropianu, gipsu lub płyty PCV. Wystarczy dany materiał, ołówek i gąbka. Świetną opcją są panele styropianowe, ponieważ są lekkie, a sam styropian to produkt tani. Takie panele można przemalować na dowolny kolor farbą lateksową. Panele 3D pozwalają na całkowitą zmianę charakteru mieszkania. Dzięki nim staje się ono piękne i funkcjonalne. Przedpokój to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. 

  • Udostępnij: