Czym są panele ścienne 3D i jak mogą odmienić wnętrze mieszkania?

Nie jest łatwe urządzenie nowego mieszkania, tak aby stało się prawdziwym domem i oazą dla wszystkich jego mieszkańców. Jeszcze większym wzywaniem może być metamorfoza mieszkania, które potrzebuje remontu. Urządzając mieszkanie trzeba wykazać się pomysłowością, aby mieszkanie było ładne, modne, ale też praktyczne i komfortowe. Dlatego też wiele osób sięga po rozwiązania niestandardowe, które wydaja się być tylko drobnym elementem, a tak naprawdę mogą zmienić całe mieszkanie. Obecnie popularne są panele ścienne 3D, które wbrew pozorom wcale nie są przeżytkiem, a wręcz przeciwnie mogą sprawić, że nawet prosto wykończone mieszkanie będzie bardzo efektowne.

Panele 3D

Żeby mieć modnie wykończone mieszkanie trzeba mieć też unikatowy pomysł, indywidualnie dopasowany do mieszkania. Można znaleźć bardzo wiele gotowych projektów, które gotowe są do zaanektowania w mieszkaniach, ale oznacza to, że ktoś inny będzie miał takie samo mieszkanie jak my. Dlatego też sporo osób decyduje się na ułożenie jako głównego dekoru na ścianie panele 3D.

Czym są panele ścienne 3D

Owszem i tu można znaleźć gotowe projekty, ale najczęściej dekory można ułożyć tak, jak nam się podoba. A co jeszcze lepsze można je np. pomalować w dowolny wzór czy nawet odbić ręce całej rodziny. Ciekawymi dekoracjami są też fototapety, zwłaszcza że można na wielkim formacie wydrukować swoje ulubione zdjęcie i powiesić je na całej wielkości ściany. Panele jednak mają tę przewagę, że można je łatwo i bezproblemowo położyć, a kiedy się znudzą szybko zdjąć i położyć nowe.

Panele ukryją niedoskonałości ściany

Wiele osób wybiera jednak panele ścienne 3D z prozaicznego powodu - ściany w ich mieszkaniu nie są idealne. Niestety w starszych budynkach, które mogły już osiąść na ścianach mogą pojawiać się drobne pęknięcia, które nie są groźne, ale z pewnością nie wyglądają estetycznie. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego w starszej kamienicy czy nawet bloku z wielkiej płyty można spotkać się też z tym, że ściany są po prostu krzywe i wyrównanie ich zmniejszyło by nawet metraż mieszkania. Niektóre ściany można odbudować płytami gipsowymi, ale po co zabierać sobie kawałek przestrzeni, jeśli można położyć po prostu panele 3D?

zalety paneli ścinnych

W takiej sytuacji, gdy ściany nie są idealne, a nam to bardzo mocno przeszkadza można użyć paneli 3D nie tylko jako elementu dekoracyjnego, ale po prostu konstrukcyjnego, który zakryje rysy czy krzywizny. Panel można bez problemu kłaść na takich ścianach, a i tak będą wizualnie wyglądać dobrze. A do tego będą o wiele tańsze w położeniu niż stawianie nowych ścian. Remont przeprowadzony z pomocą paneli będzie też szybszy i czystszy, ponieważ nie trzeba będzie sprzątać mieszkania z masy pyły gipsowego, który powstaje przy kładzeniu i szpachlowaniu tradycyjnych płyt gipsowo-kartonowych.

Dekoracyjne panele ścienne 3D

Co prawda najczęściej wybiera się panele 3D do dekoracji, ale ponieważ można je stosować w każdym pomieszczeniu w domu mogą być uznane za praktyczny materiał. Z powodzeniem sprawdzą się w sypialni czy pokoju dziecka, ale też w kuchni czy łazience. Co ciekawe mogą być też ozdobą ścian w biurze czy innych lokalach usługowych. Nie są wykorzystywane tylko do dekoracji domów prywatnych. Można je spotkać także w hotelach.

Ponieważ większość paneli wykonuje się z gipsu są one lekkie i nie obciążają ścian, a co za tym idzie mogą być matowe, pokryte farbą czy też fakturowane. Można między nimi zastosować listwy z ledowymi lampkami, aby podkreślić wzór paneli czy ich fakturę, a jednocześnie dodać całemu pomieszczeniu nowej barwy.

  • Udostępnij: