Dekoracyjne panele na ścianę 3D - jak szybko i tanie odmienić wnętrze nie do poznania?

Często wiele osób zastanawia się nad tym co można  zrobić, aby dane wnętrze niewysokim kosztem nabrało wyjątkowego  i niepowtarzalnego charakteru. W tym celu przegląda się setki witryn internetowych i odwiedza wiele marketów i sklepów budowlanych. Niestety bardzo często okazuje się, że nie wszystko można znaleźć w sklepach, a ogrom wyboru produktów powoduje, że ciężko jest wybrać tylko kilka elementów w danym sklepie. Jednak w takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść efektowne panele dekoracyjne na ścianę 3D.

Panele 3D wykonane są na ogół z włókien palmowo-kokosowych, które sprawiają, że dekoracja nawet o nieco większych wymiarach jest lekka i bardzo wytrzymała. W dzisiejszych czasach należy jednak bardzo uważać na wszelkiego rodzaju podróbki, które są wykonywane przede wszystkim z gipsu. Wówczas nie są one tak wytrzymałe i lekkie jak oryginalne panele 3D. Jednak niezależnie od wybranego materiału takie panele przestrzenne świetnie nadają się do dekorowania różnego rodzaju miejsc - mieszkalnych i  publicznych. Są dostępne w sprzedaży w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. Mają także w zależności od zapotrzebowania różne rozmiary. Dlatego bez problemu każdy może znaleźć propozycję odpowiednią dla siebie. 

Panele 3d

Zakupione w sklepie panele 3D są białe, ale za pomocą zwykłej farby do ścian można je pomalować w zasadzie na dowolnie wybrany kolor. Są przy tym niezwykle łatwe w montażu. Można więc je zamocować samodzielnie, nie trzeba od razu wzywać  fachowców do pomocy. Trzeba zainwestować jedynie w dobrej klasy podkład gruntujący oraz klej montażowy. Te elementy można zakupić od razu z panelami w sklepie. Warto przed montażem zastanowić się nad tym czy wybrany element dekoracyjny ma być podświetlony czy nie. Rozwiązania w tym przypadku w zasadzie są dwa. Światło punktowe może zostać zamontowane ponad panelem. Zamiast tego można również postawić na nowoczesne listwy ledowe montowane po bokach panelu. Wiele zależy od aranżacji danego wnętrza oraz od indywidualnego gustu.

Panele 3d - cena 

Oczywiście dla wielu osób bardzo ważnym aspektem jest cena. Cena oryginalnych, a więc wykonanych z włókien kokosowo-palmowych paneli 3D wynosi około 90 złotych za metr kwadratowy. W przypadku paneli o standardowych wymiarach 50 na 50 cm w tej cenie zakupić można cztery panele. Panele gipsowe są oczywiście odpowiednio tańsze. Znaleźć je można bez większego problemu już w cenie 50 złotych za metr kwadratowy.

Panele dekoracyjne 3D cały czas zyskują na popularności i nic w tym dziwnego. Można je obecnie znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Za sprawą swoich wyjątkowych właściwości, atrakcyjnej ceny i szerokiej gamie wzorów i kolorów są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko iw  niedrogi sposób odmienić swój pokój nie do poznania. Dzięki panelom  jest to dziecinnie proste. Można je bowiem w zasadzie bez większego wysiłku zamontować nawet samodzielnie - efekt świetny i satysfakcja gwarantowana.

 

  • Udostępnij: