Panele 3D - wykorzystaj je w swojej łazience

odzobne panele łazienkowe

Przed podjęciem decyzji o zakupie paneli 3D warto dowiedzieć się nieco na temat ich użytkowania praz podstawowych parametrów. Osoby, które się na nie decydują, nie zawsze posiadają odpowiednią wiedzą na temat ich montażu, zastosowania oraz tego, że przy ich pomocy można wzbogacić aranżację niejednego pomieszczenia. Warto zatem nieco lepiej zapoznać się z tym tematem, zwłaszcza, że informacji o panelach 3D w sieci jest całkiem sporo.

Panele 3D gipsowe, drewno 

Panele 3D z gipsu są obecnie najpopularniejsze i zdecydowanie najczęściej spotykane w sklepach. Jednak nie oznacza to, że nie można zdecydować się na coś innego. W wielu miejscach znaleźć można panele wykonane z innego materiału np. naturalnego drewna czy betonu. Oczywiście każdy materiał posiada inne, typowe tylko dla nieco cechy i właściwości, a także sprawdza się podczas całkiem innych sytuacji. Poza tym takie panele można też na wiele sposobów modelować. Tutaj wiele zależy od tego jaki materiał finalnie został wybrany.

Panele 3D - wzory 

Na ogół panele z określonymi wzorami nie są dostępne oddzielnie. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu z zakupem paneli, które stanowią spójną całość i tworzą w efekcie końcowym ciekawy wzór. Podobnie jak w przypadku klasycznych płytek ceramicznych, także i panele 3D muszą być jedynie ułożone w odpowiedni sposób, jeden obok drugiego. Tylko wówczas tworzą określony z góry wzór. Poza tym można niekiedy pozwolić sobie na mały eksperyment i wymieszać ze sobą panele w różnych kolorach. Efekt może być naprawdę ciekawy.

Panele odpowiednie do wygłuszania i ocieplania

Panele pełnią nie tylko funkcje estetyczne, ale również w dużym stopniu wpływają na różnego rodzaju parametry pomieszczenia. Przede wszystkim skutecznie izolują ściany, co przekłada się na wiele korzyści. W ten sposób wspomagają docieplenie ścian zapewniając im niejako dodatkową warstwę ochronną. Poza tym dobrze wpływają na wyciszenie pomieszczenia. Są dodatkową warstwą akustyczną, dzięki której do środka trafia mniej niechcianych dźwięków z zewnątrz. Dodatkowo przekłada się to na wyższą jakość muzyki odtwarzanej w danym pomieszczeniu.

Panele 3D -  do łazienki 

Niewiele osób wie, że panele 3D dobrze sprawdzają się także w łazience. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o tym, że są one wrażliwe na wilgoć i wodę, a więc powinny znaleźć się w miejscu suchym, które z wodą kontaktu nie ma. Poza tym warto je wcześniej zaimpregnować w celu zwiększenia ich trwałości.

Panele 3D na ścianę można w zasadzie zamontować w każdym pomieszczeniu. Są one obecnie bardzo modne i dlatego cieszą się sporym zainteresowanie. Dzięki nim można ciekawe ozdobić wnętrze. Poza tym są w 100% bezpieczne dla ludzi, a więc doskonale sprawdzają się również w pokojach dziecięcych. Dostępne są w sprzedaży w szerokiej gamie wzorów i kolorów, co sprawia, że bez większego problemu można wybrać panele odpowiednie do danej aranżacji.

Jak odpowiednio pielęgnować panele 3D

W zasadzie panele 3D czyści się tak samo jak zwykłą ścianę pomalowaną farbą ścieralną. Jednak posiadają ona na całej powierzchni znaczną ilość rowków i zagłębień, w których często osadza się kurz i zanieczyszczenia. Dlatego też od czasu do czasu dobrze jest je dokładnie przeczyścić szmatką i miotełką. Jednak generalnie rzecz biorąc pielęgnacja i czyszczenie paneli 3D nie zajmuje zbyt wiele czasu i nie jest zbyt skomplikowane. To jeszcze jeden, duży plus tego rozwiązania. Nic dziwnego, że popularność paneli nie maleje.

 

  • Udostępnij: