Panele ścienne 3D do pokoju młodzieżowego

Aranżacja pokoju młodzieżowego powinna być dokonana niebanalnie i pomysłowo – tak, by nastolatek jak najrzadziej z niego uciekał. Najlepiej by pokój był bezpieczny, przytulny oraz nadający się do nauki, rozwijania hobby i przyjmowania przyjaciół.

Panele ścienne 3d

Dobrym sposobem na ożywienie pokoju nastolatka będą z pewnością panele ścienne 3D. Poza tym będą stanowiły praktyczną ozdobę, np. w pokoju cyklisty czy gracza w lotki.

Kilka praktycznych aspektów

Przewaga paneli ściennych nad farbami przejawia się też w ich trwałości – służą latami. Są odporne na ścieranie, zmywanie, a w razie potrzeby można zmienić ich kolor.

Trudno je zniszczyć czy uszkodzić. Jeśli się to natomiast stanie, wystarczy wymienić pojedynczy panel. Ich montaż jest stosunkowo łatwy, można go wykonać samodzielnie lub wraz z nastoletnim dzieckiem. Panele 3D będą też dobrym sposobem na spędzenie wspólnego czasu. Można je mocować pojedynczo, przykładowo jako barwną plamę, lub połączyć je w większe powierzchnie o dowolnych rozmiarach. Położenie ich na wszystkich ścianach będzie wyglądało dobrze jedynie w pokojach o większej powierzchni, min. 20m2.

Panele ścienne 

Panele ścienne są bezpieczne dzięki swej niepalności i ekologiczności. Zapewniają akustyczną i termiczną izolację pomieszczenia, oprócz tego idealnie zakrywają niedoskonałości ścian.

Indywidualny styl nastolatka

Nie powinien być lekceważony. Nastolatki mają już swoje upodobanie, a nawet jeśli nie mają wyrobionego gustu, to i tak wiedzą, czego oczekują. W szczególności we własnym pokoju. Narzucanie własnego zdania dziecku nie ma sensu, bo łatwo je zmienić na inne. Czas spędzony przy aranżacji pokoju nastolatka może być wykorzystany na spojrzenie na świat jego oczami. Wspólne remontowanie zbliża ludzi.

panele ścienne do pokoju dziewczynki

Pokój dla młodej damy

W dziewczęcych pokojach idealnie sprawdzą się delikatne panele tapicerowane, świetnie sprawdzające się na przykład na ścianie przy łóżku. Tapicerowane panele to ostatni krzyk mody wnętrzarskiej. Możemy zamówić dowolny kolor w wybranych przez siebie wymiarach. Miękkie panele ścienne zapewniają delikatność wystroju, dodają pokojowi przytulności i ciepła. Są bardzo przyjemne w dotyku i dźwiękoszczelne. Do obicia dobrze nadaje się alcantara – tkanina bardzo subtelna i aksamitna, ekoskóra lub mikrofaza, czyli imitacja zamszu o nieco pluszowym wyglądzie.

Interesującym akcentem w pokoju dziecka mogą być panele wyglądem przypominające cegłę – najlepiej białą lub kremową. Szara czy czarna dobrze zaprezentuje się w zestawieniu z delikatnym wystrojem i kolorem wnętrza. Panele ceglane będą stanowiły świetną ozdobę ściany przy dziewczęcej toaletce, wydzielą także część przeznaczoną do nauki.

Pokój młodego dżentelmena

Pokój chłopca to dobre miejsce na zastosowanie bardziej intensywnych barw: granatu, szarości, czerni, żółci oraz miejskiej, loftowej czy też komiksowej stylistyki. Ta ostatnia może zostać osiągnięta dzięki zastosowaniu szklanego panelu ściennego z nadrukiem wybranej postaci z komiksu lub wybranej z niego sceny. Dobrze jest utrzymać panel w szalonych barwach. Grafikę możemy umieścić na jednym, dużym lub kilku mniejszych panelach, tworzących barwną, zwracającą na siebie uwagę, plamę. Standardowy rozmiar jednego, szklanego panelu, wynosi około 60 cm x 65 cm. Panele szklane są wyposażone w zabezpieczające taśmy. Dzięki temu można je szybko zamontować na ścianie za pomocą kleju montażowego lub kleju do luster.

Panele szklane w pokoju dziecka powinny być wykonane z bezpiecznego hartowanego szkła – o grubości kilku mm, odpornego na zarysowania i zeszlifowanych krawędziach.

  • Udostępnij: