Panele ścienne 3D – czy warto?

Wystrój wnętrz w naszym domu jest niezwykle ważny, gdyż reprezentuje zarówno nasz charakter, jak i gust. Poza tym, w domu spędzamy sporo czasu, w związku z czym jego wystrój ma wpływ na nasze samopoczucie. Co jednak zrobić, gdy chcemy go nieco odmienić?

Rozwiązaniem może być zastosowanie paneli ściennych 3D, przy pomocy których na naszych ścianach możemy uzyskać niezwykle oryginalny efekt. Ich montaż jest bardzo prosty, dzięki czemu poradzi sobie z nim każdy, a do tego panele są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Decydując się na panele, wystarczy nam tylko kilka chwil, aby całkowicie odmienić wygląd wybranego wnętrza.

Oryginalność

Panele 3D są zbudowane z płyt GK, które zawierają dodatek włókien szklanych, albo też ze sprasowanego naturalnego surowca kokosowo-palmowego. W przypadku większości oferowanych nam paneli, mają one około 1,5 centymetra grubości. Możemy także przebierać w przeróżnych fakturach paneli, czyli po prostu wypukłych motywach ozdobnych. Najczęściej są to wzory geometryczne, które opierają się na kształcie fali. Montaż takich paneli jest prosty chociażby z uwagi na fakt, iż bez większych problemów można połączyć ich deseń, zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej.

Jeśli chodzi o kształt paneli, to mogą one być kwadratowe o boku liczącym 30 albo 50 centymetrów, lub też prostokątne, które mogą mieć dość duże rozmiary. Takiego typu panele zazwyczaj układane są na ścianach albo sufitach, ale bardzo ważną informacją w tym przypadku jest także to, że bez problemu przykleimy je na drewnie, karton-gipsie czy płytach MDF.

Kiedy już zamontujemy panele w wybranym przez nas miejscu, możemy je następnie pomalować na dowolny kolor. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie jasnych barw, aby panele zachowały swą lekkość i delikatność, ale tak naprawdę wszystko zależy od naszej koncepcji i efektu jaki chcemy osiągnąć.

panele wygłuszające

Panele ścienne - zalety

Panele dekoracyjne 3D posiadają mnóstwo zalet, pośród których często zwraca się uwagę przede wszystkim na to, iż są bardzo wytrzymałe oraz nie ulegają zbyt łatwo zniekształceniom mechanicznym. Oprócz tego, przepuszczają one powietrze i są bardzo lekkie. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest również fakt, że ich ułożenie na ścianie nie wymaga pomocy fachowca i zajmuje naprawdę mało czasu. Ważne jest też to, iż jest to produkt ekologiczny oraz niepalny, a zatem bardzo bezpieczny.

A co jeśli chodzi o minusy dekoracyjnych paneli tego rodzaju? Jest ich stosunkowo mało, ale nie zmienia to faktu, iż trzeba je wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Przede wszystkim, musimy zatem być świadomi tego, iż takie panele nie powinny być montowane w miejscach, w których panuje duża wilgotność. Wówczas bowiem, pod ich powierzchnią może dojść do powstania pleśni lub grzybów. Innym utrudnieniem, o którym trzeba pamiętać jest natomiast to, iż muszą być one montowana na jak najrówniejszej powierzchni.

Dostępne wzory

Ilość wzorów paneli, które obecnie są nam oferowane jest naprawdę duża. Przy ich pomocy możemy zatem nadać całemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, który będzie wyróżniał dane pomieszczenie. W łatwy sposób możemy zatem uzyskać niezwykły efekt, który będzie pasował do wybranej przez nas koncepcji.

Panele ścienne 3D

Panele dekoracyjne 3D to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Warto w związku z tym, zastanowić się nad wykorzystaniem ich w naszym domu, jeśli chcemy nadać mu charakteru nie wydając przy tym dużych kwot pieniędzy. Ich ułożenie, w dowolnej kombinacji, czy to na całej ścianie czy tylko na jej części, jest bardzo proste i zajmie nam niewiele czasu, a efekt z pewnością będzie co najmniej satysfakcjonujący. Więcej na muteboards.pl

  • Udostępnij: