Panele dekoracyjne EHO 3D

Panele 3D EHO

Znacząca przewaga paneli akustycznych 3D (ściennego ustroju akustycznego EHO Muteboards) jest obecnie również widoczna w zastosowaniu formy wizualnie innej od znanych już płaskich perforowanych rozwiązań. Rozwiązanie to jest niezwykle nowatorskie i to w skali światowej. Wykorzystanie formy przestrzennej 3D przyczynia się do wielosensoryczności odbioru, jak i również znacząco poprawia design experience ze względu na zawarcie we wzornictwie wyników, pochodzących z przeprowadzonych badań. Ustrój, będący częścią otoczenia, odbierany jest za pomocą wielu zmysłów, poprzez kolor, fakturę, strukturę trójwymiarową czy własności akustyczne. Oczywiście zapewnia to odbiór bardzo złożony, dzięki czemu łamie się monotonię w powierzchniach biurowych, szpitalach, szkołach, co znacząco poprawia komfort pracy czy po prostu przebywania. Wykorzystanie designu sensorycznego wiąże się z uwzględnieniem zmysłów. Wcześniej natomiast projektanci wnętrz na pierwszym miejscu stawiali ładny wygląd rzeczy, pomijali natomiast zmysły, takie jak słuch oraz dotyk.

Panele ścienne 3D

Bardzo dużą korzyścią  tego projektowania jest stworzenie formy przestrzennej, która za pomocą odbijania światła jest zróżnicowaną formą ze względu na pory dnia czy też kąt padania światła. Z kolei zmienność wysycenia kolorem poprawia komfort psychiczny osób, które przebywają w danym otoczeniu. Tego typu podejście związane z procesem projektowania, również jest jednym z najnowszych trendów światowych.

dekoracyjne panele

Panele ścienne dekoracyjne 

Przewaga akustycznych paneli 3D, które stanowią widoczną część składową wzoru, jest widoczna również w wykorzystaniu formy, która wizualnie jest odmienna od dostępnych rozwiązań (płaskich perforowanych). Wykorzystanie formy przestrzennej powoduje, że odbiór jest wielosensoryczny, a estetyka wnętrza ulega znacznej poprawie. Ustrój będący częścią otoczenia, odbierany jest za pomocą wielu zmysłów, wykorzystując przy tym strukturę trójwymiarową, fakturę, kolor oraz własności akustyczne. Z kolei wygląd takich paneli powoduje, że odbiór zmysłowy jest bardziej zróżnicowany, tym samym niwelując monotonię przestrzeni, wśród biur, szkół i szpitali, co wpływa oczywiście na poprawę komfortu przebywania czy też pracy. Znaczącą korzyścią tego projektowania, które reprezentuje sobą wzór użytkowy, to stworzenie przestrzennej formy, która jest zróżnicowana ze względu na odbijanie światła, co zależne jest od pory dnia  lub też kąta padania światła. Natomiast zmienność wysycenia kolorem sprawia, że poprawia się komfort psychiczny osób, które przebywają w takim otoczeniu.

  • Udostępnij: